iPhone ve iPad için Final Cut Camera Çıktı

Apple tarafından iPhone ve iPad cihazlar için Final Cut Camera uygulaması yayınlandı. Şirket ayrıca, iPad için Final Cut Pro 2 ve Mac 10.8 için Final Cut Pro uygulamalarını da kullanıcılarla buluşturdu. Apple, M4 iPad Pro için güncellenmiş video düzenleme yazılımının artık M1’e kıyasla 2 kata kadar daha hızlı görüntü oluşturma ve 4 kata kadar daha fazla ProRes RAW akışı sunduğunu iddia ediyor.

Final Cut Camera, iPad için Final Cut Pro 2’ye yardımcı bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor ve öncelikli olarak Live Multicam özelliğini güçlendirmek için tasarlanmış durumda. Çekim sırasında farklı açılardan eşzamanlı video akışlarını kaydetmek ve her yayın için kamera ayarlarını kablosuz olarak kontrol etmek için uygulamayı bir iPhone ve iPad’e yükleyebilirsiniz. Uygulama aynı zamanda iPhone ve iPad için bağımsız bir video kayıt uygulaması olarak da çalışabiliyor.


Screenshot

Final Cut Camera; çözünürlükler, kare hızları, codec’ler, pozlama, ISO, deklanşör hızı, beyaz dengesi, renk sıcaklığı ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok özellik için manuel kontroller sağlıyor. Bu arada ProRes, Log color ve harici depolamaya kayıt yapma yeteneği gibi belirli özellikleri kullanmak için iPhone 15 Pro veya iPhone 15 Pro Max modellerine ihtiyacınız olacağının altını çizelim.

Uygulama aynı zamanda keskin görüntüler ve aşırı pozlama göstergeleri sağlamak için odaklamayı artırmayı da destekliyor. Bu özellikler sadece A13 Bionic veya daha yenisine sahip iPhone veya iPad modellerinde çalışıyor. Uygulamayı kullanarak kaydettiğiniz içerik bir tarayıcıda görüntülenebiliyor ve doğrudan Fotoğraflar uygulamasına kaydedilmiyor. Buradan medyayı doğrudan bir projeye aktarabilir veya cihazınıza kaydedebilirsiniz.

Final Cut Camera, iOS 17.4 çalıştıran iPhone X ve üstü ile iPadOS 17.4 çalıştıran iPad modelleri için App Store’dan indirilebiliyor. Uygulamanın ücretsiz olsa da Live Multicam özellikleri için maalesef iPad için Final Cut Pro aboneliğine ihtiyacınız olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir