Devlerin 548 Milyar Dolarlık Birleşmesi!

Mina Vakfı ve Mirae Asset Financial Group, gerçek dünya varlıklarının tokenizasyonu için sıfır bilgi kanıtları (ZKP’ler) kullanarak gizliliği artıran bir çözüm geliştirecek. Mirae Asset, Güney Kore’nin tanınmış varlık yönetim ve yatırım bankacılığı şirketlerinden biri. 1997 yılında kurulan Mirae Asset, 2023 yılı verilerine göre 548 milyar dolar değerinde varlık yönetiyor.

MINA Coin ekibinin açıklamasında, “Geleneksel finans ve blockchain teknolojisi dünyaları çarpışırken, bir kullanım alanı giderek daha fazla dikkat çekiyor. BlackRock bile bu işe dahil oluyor. Bir sonraki kripto boğa piyasasının Bitcoin’in halvingi ya da bir Ethereum ETF’sinin onaylanmasıyla tetiklenmeyeceği; gerçek dünya varlıkları tarafından yönetileceği büyük bir iddia. Kore’deki STO piyasa değerlemesinin 2030 yılına kadar 287 milyar dolara ulaşması beklenirken ve Japonya halihazırda menkul kıymet tokenleri ihraç edip dağıtırken, kesinlikle dikkat etmeye değer.” ifadeleri yer aldı.

ORTAKLIĞIN DETAYLARI

Mina Foundation, gizliliği artırılmış bir STO çözümü oluşturmak için Mirae Asset Financial Group ile iş birliği yapıyor. Bu çözüm, kullanıcılarının gizliliklerini korurken mevzuata uygun şekilde STO mülkiyetine sahip olmalarını sağlayacak. Mirae Asset Financial Group, kendi özel defteri (Hyperledger BESU) ve müşteri verilerini tutan bir veritabanını işletiyor. STO’ların varlıklarını ve işlemlerini bu defterde yayınlıyor. Bu çözüm, tokenize edilmiş menkul kıymet verilerini halka açık Mina blockchainine güvenli bir şekilde işleyerek varlık sahiplerinin gizliliklerinden ödün vermeden varlıklarının kanıtını talep etmelerine olanak tanıyacak.

MINA Coin ve Mirae Asset Financial Group’un bu iş birliği, blok zinciri ve geleneksel finans dünyalarını bir araya getiriyor. Bu ortaklık, sıfır bilgi kanıtları kullanarak kullanıcı gizliliğini en üst düzeye çıkarıyor. Kore ve Japonya’daki STO piyasalarının büyümesi, bu tür yenilikçi çözümlerin önemini artırıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir